Полина Карика от Украйна поведе в класирането след първата група

...

Украинка поведе в многобоя на европейското

Полина Карика от Украйна поведе в класирането след първата група на финала на многобоя на 39-о Европейско състезание по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).

Карика, която след към месец ще навърши 18 години, игра най-стабилно и без неточности от 12-е гимнастички в потока. Така тя събра 123.800 точки, откакто беше оценена с 31.450 на обръч, 31.450 на топка, 30.650 на бухалки и 30.250 на лента.
 Николова и Калейн с отличен старт на Европейското

Окупираха първите две места

Представителката на домакините и фаворитка на публиката Зохра Агамирова остана втора със 122.400 точки, откакто позволи неточности в две от съчетанията си. Тя получи от съдиите 29.650 точки за композицията си с обръч, 31.300 на топка, 31.650 на бухалки и 29.800 на лента.

Трета във краткотрайното класиране е Полина Березина (Испания) със 121.400 (32.300, 30.300, 30.00, 28.800) точки.

Във втората група, която стартира в 14.55 часа българско време са българките Стилияна Николова и Боряна Калейн, както и други от фаворитките за медалите - международната шампионка в многобоя от София 2022 София Рафаели (Италия), Дария Варфоломеев (Германия) и Виктория Оноприенко (Украйна).

Многобоят при ансамблите започва в 18.00 часа.

Днес ще бъдат раздадени три комплекта медали - в многобоя при дамите, при ансамблите и в отборната конкуренция, където България е отпред преди осъществяванията на ансамблите.

На континенталното състезание с лозунг " Засияй като звезда " вземат участие 315 гимнастички от 38 страни.