Подобни думи за съдия в европейския футбол рядко са се

...

През зъби Буфон изригна: Убиец без сърце, с боклуджийска кофа в гърдите!

Подобни думи за арбитър в европейския футбол рядко са се чували. Джанлуиджи Буфон изригна злокобно против Майкъл Оливър след пировата победа на „ Ювентус “ с 3:1 над „ Реал “.

„ Дузпа ли беше? – изрева вратарят, който по този начин и не завоюва Шампионската лига в кариерата си. – Знам какво видя съдията. Положението е противоречиво. А такова в 93-ата минута след чистата дузпа, която не ни дадоха в първия мач, нямаш право да свириш! Отборът ни даде всичко. Едно човешко създание умъртви фантазията ни със противоречиво състояние. В гърдите си този човек има не сърце, а кошче за отпадък. Когато нямаш темперамент да излезеш на подобен стадион и пред такава аудитория, седни в трибуните с жена си и децата си, пий „ Спрайт “ и яж пуканки. Нямаш право да убиваш фантазиите на хората. Трябва да си палач, с цел да отсъдиш по този метод. „ Реал “ заслужаваше да продължи, гледайки двата мача. Пожелавам всичко най-хубаво на тима, против който постоянно съм играл с чест. След мача на всички стиснах ръката. Но най-малкото заслужавахме продълженията. Започнахме мача, знаейки, че имаме 0,000005 % късмет. И съм извънредно горделив с тима ни. Горд съм, че съм част от него. “

„ Заклевам се, не го допрях – добави Мехни Бенатия, поради който стана дузпата. – Наказателният удар е неуместен. Спомнете си какво се случи с „ Байерн “ на този стадион преди година. “

„ Дузпата е чиста – отвърна Роналдо. – Цял мач Бенатия риташе откъм гърба. Не знам какво желаят от „ Ювентус “. “
Източник: trud.bg