Почти сигурно загуби шансове да се бори за титлата в

...

Леверкузен се отказа от титлата в Германия

Почти несъмнено загуби шансове да се бори за купата в Германия, въпреки да сме в средата на сезона. Този път отборът записа домакинска загуба с 0:1 от и рискува да се окаже на 10 точки зад водача, в случай че в неделя първенците завоюват гостуването си на последния в класирането.

“Аспирините” към този момент имат четири загуби в последните шест кръга и е явно, че са в рецесия. Днес футболистите в черни екипи получиха гол в 35-ата минута, когато вкара с глава. След това Байер не откри метод даже да изравни, като сподели доста слаба игра в офанзива.

Дебют за Леверкузен записа закупеният от, който се появи като промяна на почивката.

С тази победа пък Волфсбург се изравни по точки с Байер, а сред тях и Байерн остава единствено Република България (Лайпциг).
DUBS GOING UP! On a Saturday!

BIG BIG BIG WIN AWAY FROM HOME! | | 0-1
— VfL Wolfsburg EN/US (@VfLWolfsburg_EN)
Бундеслига 18 кръг, събота 23 януари  Байер Леверкузен 0:1краен резулат  Волфсбург