Победителката през 2014 година и втора в схемата Гарбине Мугуруса

...

Заболяване спря Мугуруса в Хобарт

Победителката през 2014 година и втора в схемата Гарбине Мугуруса приключи наложително присъединяване си на шампионата по тенис на твърди кортове в Хобарт (Австралия) с награден фонд 275 хиляди $. Мугуруса, която взе участие с " уайлд кард ", не излезе за дуела си от четвъртфиналите против петата в схемата рускиня Вероника Кудерметова заради вирусно заболяване. Мугуруса има две трофеи от шампионатите от Големия шлем в кариерата си - " Ролан Гарос " през 2016 година и " Уимбълдън " през 2017 година.

Поставената под номер 1 Елизе Мертенс (Белгия) отпадна на четвъртфиналите. Шампионката през 2017 и 2018 година Мертенс загуби от британката Хедър Уотсън със 7:6(5), 4:6, 5:7 за 3:33 часа. В последния сет имаше общо седем пробива, само че след 5:5 Уотсън взе подаването на Мертенс и при собствен сервис затвори мача.

Номер 4 в схемата Шуай Чжан (Китай) отстрани Лорън Дейвис (САЩ) с 6:1, 6:4. Третата в схемата Елена Рибакина (Казахстан) победи много мъчно участващата с " уайлд кард " представителка на домакините Лизет Кабрера - 6:7(4), 7:6(2), 7:5 за 2:39 часа. На полуфиналите ще се срещнат Уотсън - Рибакина и Чжан - Кудерметова.