Победителката на "Уимбълдън" Симона Халеп отрази мачбол и стартира с

...

Халеп последва Свитолина и взе дебютна победа в Китай

Победителката на "Уимбълдън " Симона Халеп отрази мачбол и започва с победа на Шампионата на УТА на осемте най-хубави през сезона в китайския град Шънчжън с награден фонд 14 милиона $.

Поставената под номер 5 Халеп надви над четвъртата в схемата Бианка Андрееску (Канада) с 3:6, 7:6(6), 6:3 след два мача и половина игра в дуела от първия кръг в Пурпурната група на конкуренцията.

Шампионката от Откритото състезание на Съединени американски щати Андрееску взе първия сет със серия от четири следващи гейма, а във втората част тя навакса закъснение от 2:4 гейма и при 6:5 стигна до мачбол при сервис на съперничката. Румънката го избави, а в следствие взе и тайбрека с 8:6 точки, с цел да изравни резултата.

В решаващия трети сет Халеп навакса пробив пасив при 1:2 и взе пет от идващите шест гейма, с цел да победи.

В другата среща от групата поставената под номер 8 и защитаваща купата си от предишния сезон Елина Свитолина (Украйна) се наложи над втората в схемата Каролина Плишкова (Чехия) със 7:6(12), 6:4 след съвсем два часа игра.

Свитолина навакса ранно закъснение от 0:2 гейма, а в последвалия тайбрек тя избави сетбол при 8:9 точки.

Във втората част украинката осъществя основен пробив в седмия гейм и стигна до успеха.