Победата дойде след дузпи – 4:1, а в редовното време

...

Лудогорец елиминира Олимпиакос след велика драма

Победата пристигна след дузпи – 4:1, а в постоянното време и след продълженията, срещата приключи 2:2. " Орлите " се оправиха с гранда Олимпиакос и ще играят плейоф за Шампионската лига, където ще се изправят против шведския Малмьо Първата по-добра опция се откри пред „ орлите “, които започнаха по-силно. В 17-ата минута Каули стреля с левия крайник, само че в навън. Последва нова добра офанзива на Лудогорец, приключила с нов неакуратен изстрел – на Икоко. Олимпиакос поведе в 31-ата минута. Тогава Камара изведе отдясно Масурас, който незабавно откри непокрития Мвила и той от придвижване на сбърка. Втората част стартира чудесно за „ орлите “ и те изравниха в 49-ата минута. След центриране на Баджи, Сотириу смъкна топката с глава, а Рубен Семедо си означи автогол. Това бе попадение номер 150 за Лудогорец в Европа. В 56-ата минута домакините получиха дузпа, като тя бе извоювана от Десподов, който бе фаулиран от Андруцос. Зад топката застана Сотириу, който прати Цолакис в другия ъгъл – 2:1! Обрат единствено за 8 минути. Последва обаче и много противоречива дузпа за Олимпиакос. Гонсалвеш се намеси с шпагат и удари в лицето Юсеф Ел Араби. Потърпевшият застана зад топката и направи 2:2. Реферът Гринфелд бе абсурден, тъй като първо даде червен картон на Вердон за имитация, само че в следствие го анулира. Само шансът избави гостите в 75-ата минута. Тогава Сотириу шутира, само че Цолакис избави, а при добавката Десподов не уцели вратата. Веднага по-късно националът още веднъж опитва Цолакис, който избави. В самия завършек на постоянното време Олимпиакос остана с човек по-малко, откакто Ба получи втори жълт картон. Последаха продължения, като и при тях домакините бяха по-добри, само че удари на Алекс Сантана бяха неточни. При дузпите обаче Лудогорец бе праволинеен – 4:1. Пред естрада Моци Пиерос Сотириу откри при 11-метровите удари. След това Валбуена стреля над вратата. Алекс Сантана направи 2:0 при дузпите, а Кахлина избави удар на Хасан. Вердон също не сбърка, само че това стори и Лала. Решителната дузпа бе осъществена от Сисиньо – 4:1! Велика вечер за Лудогорец!
Източник: dnesplus.bg