Победа с 1:0 при визитата на Майнц 05 доближи Хофенхайм

...

Майнц 05 доближи Хофенхайм до участие в Лига Европа

Победа с 1:0 при визитата на Майнц 05 приближи Хофенхайм до присъединяване в Лига Европа. Отборът се изравни с Волфсбург, който към този момент заема заветното шесто място. Тимът от Зинсхайм надви след попадение на Иляс Бебу в 43-ата минута. По-рано през първото полувреме гостите пропуснаха дузпа посредством Стивън Цубер, а домакините удариха греда.

Майнц към този момент е на косъм от попадане в зоната на изпадащите, откакто няма победа от пет срещи насам.

Първото полувреме на “Опел Арена” се трансформира в корида, поради което съдията извади цели 7 жълти картона, изравнявайки върха за най-вече публични предизвестия за първи 45 минути в историята на Бундеслигата. По принцип върховото достижение за най-вече картони за цялостен мач е 13, сложено през сезон 2000/01, което накара всички да чакат, че то може да бъде усъвършенствано. Изненадващо обаче след почивката пристрастеностите утихнаха и картоните си останаха 7.
Източник: fakti.bg