Победа и равен записаха двата отбора на Етър в елитните

...

Юношите на Етър с равенство и победа срещу Пирин

Победа и еднакъв записаха двата тима на Етър в елитните U15 и U17 групи против Пирин Благоевград в 26-ия кръг. Мачовете се играха на терена „ Трифон Иванов”.

Децата, родени 2006/2007 година, изиграха мощен мач и завоюваха справедливо с 1:0 над благоевградчани. Надмощието бе цялостно и имаше много положения пред вратаря на гостите Кирил Ангушев, само че първото полувреме приключи без голове.

Единственото попадение падна в 45-ата минута, когато Дейвид Манолов получи центриране отляво и с невисок удар прати топката в мрежата на Пирин – 1:0. Етърци изиграха един от най-хубавите си мачове през това състезание, а триумфът им разреши да изпреварят Пирин и Славия в класирането. Тимът е на седмо място с 26 точки от 8 победи, две равенства и 11 загуби.

В последния кръг от Западната U15 елитна група „ виолетовите” гостуват на 22 април от 14 ч. на Национал София.

Етър: Петко Тончев, Стефан Недялков, Теодор Райков, Никола Димитров, Стефан Йорданов, Велизар Вълчев, Дейвид Манолов, Кристиан Пашов, Даниел Христов, Павел Иванов, Иван Гатев.

Далеч по-оспорван бе дуелът на юношите, набор 2004/2005 година, който приключи 1:1. „ Виолетовите” имаха превес преди почивката и поведоха, само че останаха с човек по-малко в самия завършек на полувремето. През втората част Пирин изравни играта и върна попадението, а и двата отбора пропуснаха голове.

Още в 9-ата минута етърци поредно нацелиха два пъти напречната греда. След центриране отляво първо Север Алиев с глава стреля в гредата, а Калоян Ненчев с добавка с глава стори същото. В 12-ата минута след поредна офанзива Димитър Колев остана непокрит и прати топката в мрежата – 1:0.

В самия завършек на полувремето обаче Ивелин Иванов получи втори жълт картон и Етър трябваше да играе през цялата втора част с 10 души. Това повлия на играта и мачът стана равносилен. Още в 47-ата минута Георги Шаламанов с прекрасен удар възвърне равенството – 1:1. Съперникът натисна, до момента в който етърци залагаха в офанзива най-вече на Александър Гугучков. Капитанът Кристиян Димитров първо от фаул стреля в стената, а в 73-аата минута още веднъж той от фаул вместо да центрира към петима съотборници, стреля самичък в близкия ъгъл и вратарят мазета.

За гостите капитанът Юлиян Тумбев насочи удар, уловен от Никос Рашков, а в 80-ата минута още веднъж той стреля рисково, само че стражът на етърци избави. До края „ виолетовите” насочиха още един удар посредством Васко Първанов, уловен от вратаря Йордан Димитров и двата отбора си разделиха по точка.

Етър е на шестото място с 33 точки от 10 победи, три ремита и 8 загуби, а в четвъртък от 16 ч. също гостува на Национал София.