По всяка вероятност сте срещали тези 12 закона под една

...
По всяка вероятност сте срещали тези 12 закона под една
Коментари Харесай

Как да съхраним жизнената си енергия?

По всяка възможност сте срещали тези 12 закона под една или друга форма, без да ги възприемате обаче като такива. Тяхното съблюдаване ще ви помогне да повишите хармонията в живота си, да не разпилявате виталната си сила и да израснете духовно.

Тези правила ни предлага йога гуруто Ар Сантем. „ В основата на естествените закони е залегнало правилото за енергообмена. И тези закони се разграничават от по този начин наречените обществени закони. За нарушаване на естествените закони санкционира Природата, а за неспазване на обществените – социумът. Прочетете ги деликатно, без да бързате и се замислете върху всяка фраза. И започнете работа върху тях един по един, а не по едно и също време, и то най-добре по реда, в който са показани тук. “, поучава той. Ето и как да съхраним виталната си енергия…

1. Трябва ти – направи го ти
Какъв е смисълът да правиш нещо, което не носи даже и най-малка изгода за теб самия? Резултатът от една активност би трябвало да бъде или признателност, или самочувствие и задоволство за нас самите. А силата постоянно е премия за нас. Ако близките ни стоварват прекомерно доста от своите грижи, ние не можем да получим от осъществяването на техните работи полагащото ни се наслаждение, а надлежно и възторг за нова работа.

2. Не обещавай. Ако обещаеш – извърши го
Нима ставаме по-богати и свободни, в случай че раздаваме обещания?

А когато не осъществим обещаното, престижът ни пада и в непознатите, и в нашите лични очи.

Но въпросът тук не е в репутацията, а в измамата, която правим. На първо място – по отношение на себе си.

3. Ако не те помолят – не давай съвет
Много постоянно, ръководейки се от благородни планове, се опитваме да влияем на избора на други хора, на тяхното мислене и дейности. И както може да се чака, в множеството случаи не получаваме признателност, а даже – укор. Не можем да се учим от непознатите неточности. Всеки има личен път и всеки го извървява по личен метод.

4. Ако те помолят, не отхвърляй
Когато ни помолят за нещо, това допуска признателност за осъществяването му. Тази признателност ни оказва помощ да почувстваме своята лична полезност, което ни служи за вътрешен източник на сила и самоуважение.

5. Живей с сегашното
Дадената ни през днешния ден сила би трябвало да използваме за днешния ден. Най-доброто, което можем да създадем с предишното и с бъдещето, можем да създадем единствено в този момент.

6. Не се привързвай прекалено много
Когато се привързваме към едно нещо и се концентрираме върху него, ние затормозяваме своето развиване. Ако тъпчем на едно място, не получаваме нова сила. Това е един от най-трудните закони, защото за човек е свойствено да застива в зоната на комфорт.

7. Целта би трябвало да служи за фар
Целта не е нещо, към което да се приковаваш. Целта е посоката на действието. Ако виждате в задачата единствено последна точка, то след достигането й може да изпитате празнина. Най-добрите цели са безкрайните. Например, задачата към саморазвитие.

8. Не пречи на никого и не се натрапвай
Говорете тогава, когато са подготвени да ви слушат.

Не се налагайте над хората, тъй като по този начин постоянно ще получавате за себе си нулев резултат, а ще хабите на вятъра своята сила.

 Как да съхраним виталната си сила?

9. В природата няма неприятно време
Ако се научите да виждате в несполучливите опити още един тестван, само че несъответствуващ вид, който не е последният вероятен, то тогава при комплицирани условия вие няма да губите сила за недоволство, а ще се движите напред.

10. Не съди и не критикувай
Навикът да критикуваш е симптом на лична ниска самокритика. А критикувайки и осъждайки другите, ние постоянно провокираме отрицателна противоположна реакция.

11. Не разкривайте информация и не давайте празни препоръки
Бъдете деликатни, когато разкривате пред други хора своите цели и планове. Понякога една нелепа забележка или неуместен коментар могат да ви подрежат крилата и вашата цел да изгуби своята значителност.

Не давайте препоръки на другите за неща, които самите вие не сте тествали и с които нямате опит. Ако думите ви постоянно са основани на персоналния ви опит, хората ще ви ценят доста повече.

12. Винаги и по всеки мотив искайте позволение
Проявявайте почитание към непознатата благосъстоятелност – интелектуална и физическа. В противоположен случай се пригответе за разход на сила за оправдаване.

Вижте още:

Източник: skafeto.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР