По-малкият брат на Даниел Асенов-Тайсъна, Боян се класира за финала

...

Боян Асенов се класира за финала на Европейското, Еми-Мари Тодорова с бронз

По-малкият брат на Даниел Асенов-Тайсъна, Боян се класира за финала на Европейското по бокс за мъже и дами до 22 години, провеждащо се във Владикавказ, в категория до 56 кг. Той съумя да победи украинецът Микайло Джиазко в полуфинала с 3-2 съдийски гласа.
 Тайсъна от Кукорево допира шеста евротитла
Мачът беше извънредно оспорван, като и двамата боксьори дадоха най-хубавото от себе си. Боян обаче бе по-техничният и по-съобразителен войник, което убеди трима от петимата съдии към кръга да го дефинират за победител. Така българският боксьор се класира за първия си край на европейско състезание за мъже. Битката за златото е в неделя, а негов противник ще бъде руснакът Сергей Ярулин.

По-рано през днешния ден Еми-Мари Тодорова завоюва по безапелационен метод бронзов орден в категорията до 48 кг, а на следващия ден от 17:00 Даниел Асенов ще се боксира за място на финала в категория до 52 кг с украинеца Ростислав Билостотски.
Източник: offnews.bg