Пловдивският рефер Георги Кабаков се справи отлично с мача от

...

Кабаков без грешка при скучен Валенсия - Ман Юн 2:1

Пловдивският рефер Георги Кабаков се оправи чудесно с мача от Шампионската лига сред Валенсия и Манчестър Юн приключил с победа 2:1 на испанския отбор. Двубоят бе без значение, само че Кабаков охлади пристрастеностите с 4 жълти картоне - един за домакините и три за гостите.
Лион е последният осминафиналист в Шампионската лига. Френският отбор се добра до тъждество 1:1 като посетител на Шахтьор (Донецк) в директния конфликт сред двата отбора за последната свободна квота за идната фаза. Жуниор Мораес изведе украинците напред в 22-ата минута, само че Набил Фекир стана воин за гостите, вкарвайки изравнителния гол в 65-ата минута и по този начин подсигурява второто място в група “F ”.
Байерн (Мюнхен) завоюва първото място в Група “Е ” на Шампионската лига след тъждество 3:3 като посетител на Аякс във впечатляващ конфликт на два от бъдещите осминафиналисти. Холандците ги устройваше единствено победа, с цел да изместят противника от върха, и те не бяха надалеч от нея, тъй като до 87-ата минута водеха с 2:1. Баварците обаче се потвърдиха като гранд и с попадения на Роберт Левандовски(87’-дузпа) и Кингсли Коман (90’) реализираха обрата до 3:2. В продължението Аякс изравни за 3:3 след автогол на Никлас Зюле, само че това беше всичко.
Европейският клубен първенец Реал (Мадрид) изненадващо загуби пагубно вкъщи от ЦСКА (Москва) с 0:3 и приключи с срам в група „ G “ на Шампионската лига. Мачът бе протоколен за домакините, които си бяха подсигурили първото място и класиране за 1/8-финалите, само че позволиха най-тежкото си проваляне на собствен терен в цялата история на конкуренцията. Чалов (37), Шенников (43) и Сигурдсон (73) означиха за безапелационния триумф съветския гранд, който обаче завърши с присъединяване си в евротурнирите, завършвайки финален в групата. В същото време Виктория (Пилзен) завоюва с 2:1 вкъщи против Рома и приключи трети в групата поради по-добрите индикатори в директните конфликти с ЦСКА. Така чешкият отбор ще играе на 1/16-финалите в Лига Европа.