Пловдив. Хасково Б спечели регион Юг на ББЛ Б група.

...

Хасково Б с трофея в регион Юг на ББЛ Б група, Пловдив Мамбас взе бронза

Пловдив. Хасково Б завоюва район Юг на ББЛ Б група. На финала през днешния ден в състезателен комплекс „ Сила “ в Пловдив отборът надделя безапелационно Олимпия Ямбол със 100:66.

Миналогодишният притежател на трофея в шампионата стартира доста мощно мача и след 10 минути игра водеше с 27:8, а още в средата на втория интервал задатъкът му надвиши 30 точки. Второто полувреме стартира при 51:27 за Хасково Б, а след относително равностойна трета четвърт, преди последната разликата бе 23. В оставащото време отборът продължи да усилва преднината си и завоюва още по-убедително.

Ивайло Тонев приключи с 33 точки и 11 битки за спечелилите, а дабъл-дабъл има и Динко Христов – 24 точки и 13 битки. Владимир Георгиев записа 17 точки и 7 битки, а Кристиян Желев добави 13 точки. За Олимпия Ямбол, който игра край в шампионата за Купата на ББЛ по-рано през сезона, Йоан Христов осъществя 26 точки. Росен Иванов се регистрира с 20 точки и 15 битки.

Бронзовите медали през този сезон отидоха за Пловдив Мамбас, който в извънредно трагичен мач надделя Хебър Б със 79:77.

Отборът от Пазарджик натрупа задатък от 19 точки единствено за няколко минути игра, а след първата четвърт бе напред с 25:9. На няколко пъти противникът му съкратяваше дистанцията, само че на почивката разликата още веднъж бе внушителна – 40:26 за Хебър Б. След паузата Пловдив Мамбас още веднъж стартира да топи изоставането си и в края на частта за малко обърна, само че преди последната четвърт още веднъж бе в ролята на догонващ – 57:58. Драмата продължи до последно, като минута преди края Хебър Б водеше с 2, само че два следващи коша на юношата Йоанис Кикрилис донесоха триумфа на отбора му.

Именно Кикрилис бе най-резултатен за спечелилите с 33 точки (5 тройки). С 21 е Владислав Петров, а мощно се включи и Златомир Дончев – 9 точки и 15 битки. За Хебър Б Вангел Илиев бе над всички с 35 точки, по 16 и 10 битки имат Методи Илиев и Георги Марински.
Източник: focus-news.net