Плейофите в Националната аматьорска лига по баскетбол започнаха с изразителна

...

Плейофите в НАЛБ започнаха

Плейофите в Националната аматьорска лига по баскетбол започнаха с изразителна победа за Дървоядите над Фантомс със 79:50 (12:13, 23:6, 20:11, 24:20) в първа четвъртфинална среща от серията посред им във Втора дивизия. Победителите срещнаха проблеми единствено през първите 10 минути, само че в идващите три елементи не оставиха доза късмет на съперника си, с цел да поведат с 1-0 в конфликта за място на полуфиналите. Както е известно, всички плейофни серии се играят до 2 победи от 3 мача. Втората борба сред двата отбора ще се организира на 18.07 от 15:15 часа.

Даян Николов наниза 16 точки за Дървоядите. Цветомир Стефанов означи 15, Бойко Иванов добави 13 точки и взе 15 битки, Грегоар Крийг записа 12 пункта и 6 отнети топки на сметката си, а с 10 точки остана Радослав Романов. За Фантомс Калеб Акенс приключи с 20 точки и 23 битки, а Григор Божилов вкара 19 и овладя 9 топки.

Основният любимец за златото в Трета дивизия Форест Бойс Ботевград стартира похода си към купата с удобното 80:61 (15:21, 23:7, 21:12, 21:21) над Джедай Мастърс в среща от четвъртфиналите на дивизията. Ситуацията бе сходна с първия дуел от деня, като ботевградчани изпитаха проблеми с съперниците си само в първата четвърт, само че по-късно постановиха темпото си и преобладаваха през оставащата част от мача. Така Форест Бойс дръпва с 1-0 в серията, като вторият мач сред двата отбора ще се организира на 19.07 от 20:30.
Капитанът на първенците от Четвърта дивизия от предишния сезон Мартин Георгиев поведе колоната с реализаторите със своите 21 точки и 7 битки за триумфа. Мариян Николов добави 15/6/5, Драгомир Енчев остави 14 точки и 9 битки на сметката си, Николай Василев наниза 12 пункта и също овладя 9 топки, а с 10 точки, 7 битки и 5 асистенции приключи Георги Лилов. Стоян Кайнаров (5 битки, 7 асистенции) и Иво Караджов вкараха по 13 точки за " джедаите ", а пък Денис Христов (16 борби) и Димитриос-Мартин Папулидис означиха по 10 пункта.

Отборът на Септември също потегли сполучливо в плейофите, надигравайки приключилия на трета позиция в постоянния сезон отбор на Алфа със 75:60 (25:11, 14:15, 13:17, 23:17) в среща от четвъртфиналната фаза на Четвърта дивизия. Бронзовите медалисти от Купата на НАЛБ отпреди два сезона разчитаха основно на водачите си Мартин Механджиев и Ерик Вълчев, които не изневериха на тима, комбинирайки за близо 2/3 от точките на отбора. Така Септември повежда в серията с 1-0, като идващият двубой е плануван за 15.07 от 19:00.

Капитанът Мартин Механджиев приключи като най-резултатен за спечелилите със своите 25 точки и 13 битки + 7 отнети топки. Ерик Вълчев се разписа с 24 пункта и също 13 овладени топки, а с 10 точки остана Илиан Борисов. Ангел Динков завърши с 20 точки и 13 битки за Алфа, до момента в който Мартин Минковски приключи с 11 пункта.