Питсбърг победи с категоричното 5:2 у дома Отава в двубой

...

Лесен успех за Питсбърг срещу Отава

Питсбърг победи с безапелационното 5:2 вкъщи Отава в дуел от постоянния сезон в Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада.

Гол на Евгени Малкин още в първата минута даде задатък в интерес на домакините. Доминик Саймън осъществя второто попадение за Пенс в 12-ата минута на дуела.

Ник Пол върна един гол за Сенатърс във втория интервал, само че още веднъж Малкин и Патрик Хорнквист също се разписаха за Питсбърг. Между двете попадения Ник Пол върна интригата в срещата, отбелязвайки второ попадение във вратата, защитавана от Тристан Джари. Стражът на домакините направи 24 спасявания.

Джейк Генцел оформи крайното 5:2 в последната третина на мача. Вратарят на гостите Маркус Хогберг се отличи с 28 избавени шайби.

Питсбърг има три следващи победи и завоюва 10 от последните си 12 срещи в лигата.