ПИТСБЪРГ (AP) — Евгени Малкин отбеляза гол и асистенция, помагайки

...

Евгени Малкин и Сидни Кросби отбелязаха, когато Питсбърг Пингуинс победиха Сейнт Луис Блус с 4-2

ПИТСБЪРГ (AP) — Евгени Малкин означи гол и асистенция, помагайки на Питсбърг Пингуинс да оглавят Сейнт Луис Блус 4 -2 в събота вечерта.

Малкин означи своя 14-и гол за сезона в силовата игра. Това беше третият му гол в два мача. Малкин също вкара четвъртия гол за Дрю О’Конър за годината.

Джеф Картър вкара четвъртия си гол за Питсбърг в третия интервал, а 20-ият гол за Сидни Кросби за сезона беше празна врата. Тристан Джари направи 25 спирки.

Кросби е на една точка от изравняването на Джо Торнтън за 12-то място в листата с точки в кариерата на НХЛ. Той стана 19-ият състезател в историята на НХЛ, отбелязал 400 равностойни гола и 22-ри в историята на НХЛ с 16 сезона с 20 или повече гола.

Пингвините се усъвършенстваха до 6-1-1 в последните си осем мача.

Робърт Томас означи своя водещ 15-и гол за сезона за сините, до момента в който някогашният Penguin Каспери Капанен добави своя четвърти.

Джоел Хофер спря 26 изстрела за сините, които изгубих...