Пирин U19 е Републикански шампион на България!Орлетата победиха на финала

...

Пирин U19 е Републикански шампион на България!

Пирин U19 е Републикански първенец на България! " Орлетата " победиха на финала Септември София с 3:0!!!
По пътя към златните медали нашите момчета отстраниха Локомотив (Пловдив), Литекс и Марица.
Във вчерашната среща, играна в Кюстендил, " орлетата " преобладаваха над съперника и заслужиха огромния триумф.
Първото попадение падна в 37-ата минута. Любомир Тодоров даде извеждащ пас към Маринополиев, който със сетни старания доближи топката и стреля, само че вратарят мазета. Топката се подвигна във въздуха и още преди да е паднала Милен Войнов стреля и означи свръхестествен гол.
През втората част Пирин доминираше тотално и в 75-ата минута справедливо стигна до втори гол. Любомир Тодоров направи страховит самостоятелен рейд през десния фланг и откакто навлезе във вътрешността стреля мощно в далечния ъгъл за 2:0. Само две минути по-късно Робърт Ангелов получи топката на левия фланг, проби и подаде паралелен пас към Димитър Стоилов, който овладя и пусна около вратаря на символичните посетители за крайното 3:0!
Така Пирин стана Републикански първенец на България и накара всички " зелени " сърца са се гордеят!