Пирин спечели с 2:1 срещу Локомотив (София) в мач от

...

Пирин победи Локомотив на стадиона в Благоевград

Пирин завоюва с 2:1 против Локомотив (София) в мач от 20-ия кръг на Първа лига. Така „ орлетата “ стартираха с триумф присъединяване си в шампионата през 2022 година. Това бе втора поредна победа за отбора от Благоевград в шампионата и общо трети следващ мач без загуба в Първа лига.

С този триумф Пирин събира в актива си 19 точки, изравнявайки се в класирането с тимовете на Локомотив (София) и Ботев (Враца). “Орлетата се намират на 11-ото място, а столичните “железничари” са 12-ти, като и двата тима са на 3 точки от десетия ЦСКА 1948 и Арда, които са отборите над рисковата зона.

И двата гола за отбора на Радослав Митревски бяха маркирани след осъществявания на ъглови удари, като първо Христофор Хубчев даде ранен задатък на “орлетата”, още в 7-ата минута, а през втората част Петър Занев повиши на 2:0. Малко по-късно Октавио вкара гол от към 30 метра, който обаче не бе задоволителен на гостите от София и по този начин те си потеглиха с празни ръце от стадион “Христо Ботев”.

Нашият отбор стартира мощно и още в 3-ата минута Спас Георгиев бе изведен самичък против вратаря, само че ударът му не затрудни стража на гостите Любенов.

Натискът на “орлетата” обаче продължи и даде рано резултат. В 7-ата минута домакините извършиха корнер след който най-съобразителен се оказа Христофор Хубчев. Той съумя да засече с глава и да открие за 1:0. Така той се разписа във втори следващ мач в Първа лига, отбелязвайки втория си гол с екипа на Пирин в шампионата.В 30-ата минута Красимир Станоев стреля от отдалеченост, само че право в ръцете на Любенов. Към края на първата част Манолев можеше да повиши резултата, само че изстрелът му от воле не бе прецизен. Така “орлетата” се отдръпнаха на почивката единствено с гол преднина.

Първото състояние за гол през второто полувреме пристигна в 54-ата минута, когато Спас Георгиев получи прекрасен извеждащ пас, който го остави очи в очи със стража на Локо (София). Офанзивният футболист на “орлетата” отигра по страховит метод обстановката, като съумя да финтира Любенов и от дребен ъгъл осъществя на празна врата. Страничният арбитър обаче бе вдигнал флага за засада, а по-късно последва и ревизиране на обстановката с ВАР. Това забави играта за към 5 минути, само че в последна сметка голът не бе приет.

В 65-ата минута “орлетата” удариха за повторно. След осъществяване на корнер Александър Дюлгеров отклони топката към Петър Занев, който я прати в мрежата за 2:0.

В 69-ата Октавио получи топката край тъчлинията, мина около няколко футболисти на “зелените”, напредна с няколко метра и със мощен шут от към 30 метра се разписа за 2:1.

В 77-ата минута Карачанаков центрира отдясно, а бранител на Локомотив мазета, топката попадна в Станислав Костов, който дебнеше в наказателното поле, само че последвалият шут срещна страничния дирек.

В 85-ата минута Малембана стреля от сходна позиция като на Октавио и съумя да затрудни Георгиев, който обаче въпреки всичко съумя да улови. В последните секунди Любенов трябваше да избива удар към своята врата.

Пирин – Локо Сф 2:11:0 Христофор Хубчев (7), 2:0 Петър Занев (66), 2:1 Октавио (70)

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков, 31, Красимир Станоев (90 – 8. Орлин Старокин), 5. Николай Бодуров (58 – 6. Юлиян Попев), 3. Петър Занев,18. Светослав Дяков, 17. Спас Георгиев, 11. Станислав Манолев, 29. Станислав Костов (79 – 20. Даниел Иванов), 45. Христофор Хубчев

Резерви: 1. Марио Кирев, 20. Даниел Иванов, 6. Юлиян Попев, 8. Орлин Старокин, 26. Иван Тасев, 15. Мариян Вангелов, 23. Ивайло ТодоровТреньор: Радослав Митревски

Локо Сф: 24. Александър Любенов, 2. Стойчо Атанасов, 5. Йоргос Кацикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 44. Божидар Кацаров, 10. Валентин Николов (82 – 14. Дейвид Малембана), 8. Симеон Славчев, 45. Димитър Митков (62 – 9. Илия Димитров), 58. Октавио, 93. Върджил Пинсон

Резерви: 1. Дамян Дамянов, 22. Владимир Семерджиев, 14. Дейвид Малембана, 9. Илия Димитров, 15. Лука Иванов, 77. Мартин Стоилов, 19. Иван-Йоанис Атанатос

Треньор: Иван Колев

Ж.к. Николай Бодуров, Хрисфор Хубчев, Спас Георгиев (Пирин); Октавио, Върджил Пинсон, Стойчо Атанасов, Мики Орачев (Локо Сф)

Съдия: Станимир Тренчев

Стадион: “Христо Ботев”

Източник: struma.com