Пирин победи трудно с 1:0 у дома състава на Дунав

...

Ценен успех за "Пирин" срещу "Дунав"

" Пирин " победи мъчно с 1:0 вкъщи състава на " Дунав " в дуел от 24-ия кръг в Първа лига.

В първите минути русенци бяха по-опасни, само че Андреас Васев и Васил Шопов не съумяха да се разпишат във вратата, защитавана от Георги Георгиев.

В 29-ата минута Александър Башлиев пропусна да даде задатък в интерес на " орлетата ", а ударът му мина над вратата след паса на Конър Хендерсън. Само минути по-късно Хендерсън центрира от фаул, топката мина през куп от играчи, само че вратарят Мартин Луков се оправи с заплахата.

Развръзката на дуела остана за втората част. В 56-ата минута Радослав Кирилов шутира от границата на наказателното поле и топката влезе в десния ъгъл на вратата, защитавана от Мартин Луков.

Четири минути по-късно Георги Георгиев избави елементарно удар на Васил Шопов.

В 79-ата минута аварийна Преслав Йорданов от няколко метра не можа да осъществя нов гол във вратата на Дунав след подаване на Тодор Траянов.

След този триумф " Пирин " има 26 точки на десетото място в Първа лига, до момента в който " Дунав " заема 12-ата позиция.

" Пирин ": Георги Георгиев (85-Красимир Костов), Александър Башлиев, Аймен Суда, Анти Рениа, Антон Костадинов (54-Тодор Траянов), Конър Хендерсън, Костадин Ничев, Румен Сандев, Юлиян Попев, Димитър Благов (46-Преслав Йорданов), Радослав Кирилов

" Дунав ": Мартин Луков, Божидар Васев, Мартин Ковачев, Петър Патев, Христо Лемперов, Диян Димов (61-Луис да Силва), Красимир Станоев (46-Насим Зитоуни), Васил Шопов, Виктор Сандес, Юлиан Ненов (68-Бранимир Костадинов), Мухамаду Ндиайе
Източник: btvnovinite.bg