"Пирин" нанесе първа загуба на "Монтана" от началото на сезона.

...

Монтана се препъна в Разлог, записа първа загуба в Суперлигата

"Пирин " нанесе първа загуба на "Монтана " от началото на сезона. В дербито на VIII кръг на шампионата на Суперлигата отборът от Разлог записа безапелационен триумф с 3:0 (25:19, 25:17, 25:23). Домакините бяха по-концентрирани през цялата среща, като най-убедителни бяха във втория гейм, който затвориха с 25:17. Монтанчани пропуснаха да останат в играта в третата част, в която водеха съвсем от самото начало, само че най-после нервите им неиздържаха и те отстъпиха с 23:25. Основната причина за провалянето бе неубедителната игра на тима в офанзива, където младите Аспарух Аспарухов и Кирил Клец този път не бяха на равнище.
„ Това бе най-слабият ни мач до сега”, съобщи изп. шеф на "Монтана " Стоян Костов. Клетс бе най-резултатният играч в срещата отбелязвайки 17 точки. За домакините Илиян Преспов се отличи с 15 точки. След тази среща "Пирин " се изравни с "Монтана " на върха в класирането, като и двата тима имат по 7 победи и 1 загуба, актив от 19 точки и идентична геймова разлика 21-8.
"Пирин " /Разлог/ – "Монтана " 3:0 (25:19, 25:17, 25:23)
"Пирин ": Ради Попов 13, Георги Елчинов 6, Илиян Преспов 15, Стилиян Асенов 6, Костадин Гаджанов 4, Мартин Кръстев 5 (Петър Каракашев-либеро). Треньор: Северин Димитров.
"Монтана ":Златко Кьосев 9, Иван Латунов 4, Костадин Абаев 2, Аспарух Аспарухов 4, Борис Наков 4, Кирил Клетс 17 (Делчо Раев 1, Мартин Пенев 1, Добромир Димитров-либеро). Треньор: Даниел Пеев.
Източник: bulnews.bg