Пирин изтърва аванс и загуби от ЦСКА с 1:2 на

...

ЦСКА обърна Пирин за 60 секунди

Пирин изтърва задатък и загуби от ЦСКА с 1:2 на своя ст. " Христо Ботев " в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Иван Тасев (45+1) изведе " орлетата " напред. След почивката струващият 1,7 млн. евро Матиас Фаетон (79) изравни с първия си гол за " армейците ", а минута по-късно подаде на Джонатан Линдсет за цялостния поврат.
" Червените " имаха късмет да поведат в 12-ата минута след отлична контраофанзива. Марселино Кареасо лиши топката от Венцислав Бенгюзов в средата на терена и напредна бързо, само че ударът му бе блокиран от Андрей Йорданов.
После Назон (39) пропиля превъзходен късмет. Таранът потегли от личната половина и се озова самичък против вратаря Максим Ковальов, само че не съумя да го преодолее. В първата минута на добавеното време Густаво Бусато капитулира след диагонален удар на Иван Тасев.
След час игра Нестор ел Маестро смени Естрада и Хайнц с Фаетон и Морено. В заключителните минути Фаетон (79) овладя след пас на Амос Юга, навлезе в наказателното поле и с прекрасен удар изравни. Секунди по-късно ЦСКА удари за повторно за цялостен поврат. Фаетон се оказа златната запаса, тъй като асистира на Линдсет с изострен пас по земя. Норвежецът с едно допиране не остави шансове на Ковальов за 1:2.
ЦСКА остава трети с 28 т. - с 1 зад Черно море и 2 след водача Локо Пд. Пирин позволи девета загуба и е 13-и с 11 т.
" Доволен съм от играта, само че резултатът не е в наша изгода. ЦСКА има огромно качество в офанзива. От десето място надолу отборите от време на време отстъпват на топ тимовете. Това е сложен съперник, няма какво да крием. Времената не са сложни единствено за нас. Предстоят избори, клубът е общински и ще се реши какво ще се случи с тима. Ситуацията е комплицирана. Надявам се след 2 седмици да се поуспокои ", съобщи треньорът на Пирин Иво Тренчев.
" Не беше най-хубавият ни мач. Изоставахме в играта с топката. Доволни сме, че промените се включиха добре и обърнаха мача ", сподели Ел Маестро.

efbet Лига
XIV кръг
Крумовград - Етър 0:0; Локо Пд - Берое 1:2 0:1 Трибуле (29) 0:2 Годой (43) 1:2 Д. Илиев (90+4); Ботев Вр - Ботев Пд 3:5 1:0 Переа (3) 1:1 Карабельов (5) 1:2 Степонавичюс (27) 2:2 Мажуга (50) 2:3 Емануел (55) 3:3 Переа (63-д) 3:4 Емануел (77) 3:5 Бароан (80); Локо Сф - ЦСКА 1948 0:0; Пирин - ЦСКА 1:2 1:0 Тасев (45+1) 1:1 Фаетон (79) 1:2 Линдсет (80), ЧК: Абу (П-84); Хебър - Славия 1:0 Вълчев (90+8-д); Снощи: Левски - Черно море; Арда - Лудогорец.

Втора лига
XIV кръг
Беласица - Литекс 0:1 В. Василев (50); Спартак Вн - Черноморец Бч 4:0 2:0 Митев (31 и 38) 3:0 Ахмедов (41) 4:0 Нзи (86); Марек - Спортист 2:0 1:0 Гогов (43) 2:0 Гущеров (75-д); Черноморец Бс - Спартак Пл 3:0 1:0 Петков (9) 3:0 Холод (58 и 69); Бдин - Лудогорец-2 0:2 0:1 Петров (15-д) 0:2 Йорданов (85); Марица - Монтана 1:2 1:0 Маламов (34) 1:1 Дамянов (48) 1:2 Буров (74); Снощи: Янтра - ЦСКА 1948-2; Дунав - Струмска слава; Днес, 16.00: Септември - Добруджа.
Източник: duma.bg