Пирин и Славия играят при 1:1 в мач от 12-ия

...

НА ЖИВО: Пирин - Славия 1:1

Пирин и Славия играят при 1:1 в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Срещата стартира в 17:30 часа и може да я гледате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA  XTRA.

В Gong.bg ще проследим дуела онлайн минута по минута.

След 12 минути игра пристигна първият късмет. Веци Бенгюзов центрира от фал, а Александър Дюлгеров засече с глава. Сантиметри разделиха опитния защитник от гол.

Минута след шанса за Пирин, Славия направи 0:1. Сибири Кейта получи топката на 23-24 метра от вратата, освободи си място за пукотевица и с удар по тревата откри.

В 29-ата минута още веднъж Дюлгеров засече центриране от фал на Бенгюзов, като при този си опит капитанът на благоевградчани бе много по-неточен.

В началото на втората част Кейта проби в наказателното на Пирин и опита подаване към собствен съотборник, само че Венци Бенгюзов се намеси, връщайки топката с глава към Максим Ковальов.

През втората част Пирин се впусна в търсене на изравнителен гол, само че отбраната на Славия се справяше. В 70-ата минута Бенгюзов стреля от границата на наказателното поле, само че уцели Дост право в тялото.

Пирин изравни осем минути преди края - Андрей Йорданов засече с глава подаване от корнер и матира Светослав Вуцов за 1:1.

LIVE / Пирин - Славия 1:1

0:1 Сибири Кейта 13`

1:1 Андрей Йорданов 82`

Пирин:  12 Максим Ковальов, 6 Андрей Йорданов, 38 Александър Дюлгеров, 29 Мартин Бачев, 8 Дмитро Семенив, 73 Венцислав Бенгюзов, 4 Айуб Абу, 20 Аймен Суда, 17 Борис Тютюков, 11 Иван Тасев, 19 Юго Комано

Треньор: Иво Тренчев

Славия:  21 Светослав Вуцов, 37 Венцислав Керчев, 4 Виктор Генев, 6 Мартин Георгиев, 3 Ертан Томбак, 27 Емил Мартинов, 17 Ерол Дост, 73 Иван Минчев, 33 Галин Иванов, 93 Сибири Кейта, 14 Роберто Райчев

Треньор: Иван Колев