Пирин (Благоевград) победи Ботев (Враца) с 3:0 като гост в

...

Пирин прегази Ботев в шоу с дузпа и две греди

Пирин (Благоевград) победи Ботев (Враца) с 3:0 като посетител в дуел от 24-ия кръг на Efbet лига.

Мачът стартира ужасно за домакините, които са в серия от 4 следващи загуби и врачани удариха греда още в четвъртата минута. Три по-късно Ботев пропиля още един късмет.

След половин час игра Пирин получи дузпа за игра с ръка на Диего Фераресо. Преслав Йорданов се разписа за 1:0, а единствено четири по-късно Сергей Георгиев удвои (2:0), съобщи Блиц спорт.

Втората част стартира по сходство на първата с по-добра игра н Ботев иМохамед Бентахар пропусна в 50-ата, а две по-късноКарлос Со удари гредата.

Сценарият от първото попадение се повтори и Пирин още веднъж попари надъханите домакини с гол. Станислав Манолев вкара в 58-ата минута за 3:0, а четвърт час преди края напусна играта поради травма.

В идващите минути играта се поуспокои, а Ботев можеше да върне едно попадение в 81-ата минута, в която Петър Занев едвам не си вкара автогол.

Загубата за Ботев (Враца) е пета поредна в шампионата, а отборът заема предпоследната 14-а позиция. Пирин пък записа трети триумф в пет мача и влезе в топ 10.

Източник: struma.com