Петра Квитова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис

...

Квитова на 1/4-финал в Ийстбърн

Петра Квитова се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис на трева в британския град Ийстбърн с награден фонд 757 900 $.

Поставената под номер 14 в схемата чехкиня победи Кейти Боултър (Великобритания) с 5:7, 6:0, 7:5 за 2:29 часа.

Квитова загуби първия сет, само че във втория беше безапелационна и не даде нито един гейм на съперничката си. В решителната трета част чехкинята стигна до пробив в 12-ия гейм и затвори дуела с втория си мачбол.

Леся Цуренко от Украйна победи Магда Линет (Полша) със 7:5, 3:6, 7:5, а 15-ата сложена Беатрис Адад Мая (Бразилия) отстрани Джоуди Ана Бъридж (Великобритания) с 6:1, 6:2.

Друга британка Хариет Дарт завоюва против Марта Костюк (Украйна) с 6:4, 2:6, 6:4 и в идващия кръг ще играе против Квитова.

Остамата сложена и шампионката от "Ролан Гарос " за 2017 година Елена Остапенко (Латвия) взе първия сет с 6:3 против Медисън Кийс, след което американката се отхвърли заради травма.