Петра Квитова победи Елена Остапенко с 0:6, 6:0, 6:4 в

...

Квитова и Пегула продъжават към 1/8-финалите на Индиън Уелс

Петра Квитова победи Елена Остапенко с 0:6, 6:0, 6:4 в 1/16-финален мач от шампионата по тенис на твърда настилка от сериите WТА 1000 в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 8,8 милиона $.

Срещата стартира по отличен метод за латвийката, която завоюва първия сет. През втората част обаче настъпи смяна в играта на чехкинята, която завоюва идващите 10 гейма, с цел да поведе с 4:0 в решителната и заключителна трета част.

25-ата в света Остапенко бе наред да реализира серия, печелейки четири следващи гейма, с което изравни резултата. Поставената под №15 в схемата на шампионата Квитова отговори с пробив, който по-късно затвърди на сервис гейм, с цел да се поздрави с триумфа с втория си мачбол след 1 час и 51 минути игра.

An extraordinary comeback completes a WILD 0-6, 6-0, 6-4 victory over Ostapenko and next faces Pegula.
— wta (@WTA)

Тенисистка №3 в международната класация Джесика Пегула също реализира победа в три сета. Тя победи Анастасия Потапова с с 3:6, 6:4, 7:5. Представителката на домакините ще срещне точно Петра Квитова на 1/8-финалите.

Друга американка - Коко Гоф, шеста в схемата, реализира победа в третия кръг над Линда Носкова с 6:4, 6:3 на 19-ия си рожден ден.

Втората в схемата Арина Сабаленка се класира без игра за четвъртия кръг след отричане на украинската квалификантка Леся Цуренко. Така тя чака №16 Барбора Крейчикова, която завоюва против китайката Синю Ван с 6:2, 6:7(1), 6:2.