Петра Квитова (Чехия) се класира за четвъртия кръг на силния

...

Квитова победи Остапенко в изпълнен с обрати двубой в Индиън Уелс

Петра Квитова (Чехия) се класира за четвъртия кръг на мощния шампионат по тенис на твърда настилка от сериите WТА 1000 в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 8,8 милиона $.

Поставената под номер 15 Квитова се оправи с 24-ата в схемата Елена Остапенко (Латвия) с 0:6, 6:0, 6:4 в изпълнен с обрати дуел сред двете шампионки от Големия шлем.

Остапенко, победителка в " Ролан Гарос " през 2017 година, започва чудесно и завоюва първата част с 6:0, само че по-късно двукратната победителка на " Уимбълдън " през 2011 и 2014 година Квитова взе 10 следващи гейма, с цел да изравни резултата в сетовете и да поведе с 4:0. Последва нов поврат и латвийката изравни за 4:4, само че чехкинята осъществя основен брейк, след което затвори мача при личен сервис.

За място на четвъртфиналите Квитова ще играе против поставената под номер 3 представителка на домакините Джесика Пегула, която навакса закъснение от 1:3 гейма в решаващия трети сет и отстрани 26-ата сложена Анастасия Потапова (Русия) с 3:6, 6:4, 7:5.

Друга американка - Коко Гоф, шеста в схемата, реализира победа в третия кръг над Линда Носкова (Чехия) с 6:4, 6:3 на 19-ия си рожден ден. Така тя ще играе против шведката квалификантка Ребека Петерсон, която в профил швейцарката Джил Тайхман с 3:6, 6:3, 6:1.

Миналогодишната финалистка и номер 7 Мария Сакари (Гърция) също доближи четвъртия кръг след 3:6, 6:2, 6:4 над украинката Анхелина Калинина. Сакари ще се изправи против номер 17 Каролина Плишкова (Чехия), която надви над 11-ата сложена рускиня Вержоника Кудерметова с 6:1, 7:5.

Шампионката от Откритото състезание на Австралия през януари и номер 2 в схемата Арина Сабаленка (Беларус) се класира без игра за четвъртия кръг след отричане на украинската квалификантка Леся Цуренко. Така тя чака номер 16 Барбора Крейчикова (Чехия), която завоюва против китайката Синю Ван с 6:2, 6:7(1), 6:2.