Петкратният шампион Новак Джокович направи успешен старт на финалния турнир

...

Летящ старт за Джокович в Лондон

Петкратният първенец Новак Джокович направи сполучлив старт на финалния шампионат на АТП на осемте най-хубави през сезона в Лондон.

Водачът в международната класация Джокович надви над осмия подложен дебютант в конкуренцията Диего Шварцман Аржентина с 6:3, 6:2 за 78 минути в първа среща от група " Лондон 2020 " на конкуренцията.

33-годишният белградчанин затвърди превъзходството си над противника на твърди кортове, постигайки шеста победа в шест мача без изгубен сет.

Шварцман проби за 2:1 в първия сет, само че Джокович незабавно изравни, а след 3:3 той взе осем от идващите девет гейма по пътя си към крайната победа.

В другата среща от кръга довечера първенецът през 2018 година Александър Зверев ще се изправи против Даниил Медведев.
Източник: fakti.bg