Петкратните шампиони Тулуза си осигуриха място на полуфиналите на Купата

...

Тулуза се справи с Ексетър и достигна до полуфиналите на Купата на шампионите

Петкратните първенци Тулуза си осигуриха място на полуфиналите на Купата на първенците на Investec, откакто се оправиха с гостуващия Ексетър Чийфс с резултат от девет опита 64-26 победа на Стад Ърнест Валон.

Френските колоси бяха накарани да се бият през първото полувреме от край до край, само че големият им европейски опит се оказа прекалено много за младата страна на Роб Бакстър, на която беше отказана опция на напълно британски полуфинал с Harlequins.

Тръгвайки с неизменен стартов състав от този, който победи Бат в последните 16, Chiefs бяха тези, които започнаха начело, поемайки преднина в границите на пет минути, когато Хенри Слейд ги изведе напред с дузпа единствено на метри от линията за опит на домакините.

Тази ранна преднина обаче продължи единствено няколко минути, защото Тулуза завоюва началния резултат на мача, когато пробив по левия фланг от Матис Лебел отвори вратата за Ромен Нтамак да се плъзне за опита, осъществен от Блеър Кингхорн.