Пети мач ще реши титлата в женското баскетболно първенство на

...

Берое се върна в борбата за титлата

Пети мач ще реши купата в женското баскетболно състезание на България. Това стана факт, откакто Берое (Стара Загора) победи гостуващия Монтана 2003 с 60:54 и изравни финалната серия на шампионата на 2:2 победи. Играе се до три триумфа от пет мача. Петата среща е на 26 април от 18.30 часа в Монтана. След по-добра втора четвърт домакините поведоха с 36:27 44 секунди преди почивката. Баскетболистките на Берое обаче изиграха слаба трета част и след 30 минути шампионките от Монтана 2003 имаха преднина от 44:41. След това се игра равностойно, само че в средата на последната четвърт домакините поведоха с 55:50 и резервираха задатъка си до края. За победителките Виолина Кочева се отличи с 20 точки и 9 битки, Карина Константинова добави 11 точки. За Монтана 2003 20 точки осъществя Христина Иванова, а с 12 точки и 8 битки приключи Виктория Стойчева. Снимки: Владимир Иванов, Sportal.bg