Петър Петров се завърна с точка в световния шампионат по

...

Петър Петров се завърна в световния шампионат с точка от Великобритания

Петър Петров се завърна с точка в международния шампионат по мотокрос, откакто приключи на 20-о място в първия манш в клас MXGP. Българинът, който пропусна първия кръг в Аржентина, кара през този сезон за тима North Europe с мотор на КТМ, откакто през предходната година бе част от Redmoto Honda.

Петров приключи първия манш на 20-о място с 1:41.904 минути зад водача в генералното класиране Антонио Кайроли (Red Bull KTM) и по този метод завоюва една точка за генералното класиране в дебютния си старт за сезона. Българинът бе 21-и във втория манш, а италианецът финишира втори зад Тим Гайзер (HRC Honda). Кайроли обаче завоюва Гран При на Англия и оглави класирането с осем точки пред словенеца.

Българинът Хакан Халми направи своя дебют в клас МХ2, само че падна в първия манш и остана отвън точките. Той пропусна второто съревнование, а Том Кер Олсен (Rockstar Energy Husqvarna) се възползва изцяло от отсъствието на международния първенец Хорхе Прадо (Red Bull KTM), завоюва двата манша и го измести от върха в класирането.

Майкъл Иванов стартира мощно сезона в клас ЕМХ250 на европейския шампионат, откакто приключи на десето място в общото класиране. Българинът бе 12-и и 8-и в обособените маншове и с това заслужи 22 точки за генералното класиране.