Петър Петров (КТМ) спечели четири точки за генералното класиране на

...

Петър Петров с точки в Латвия

Петър Петров (КТМ) завоюва четири точки за генералното класиране на международния шампионат по мотокрос, откакто зае 17-о място в първия манш за Гран при на Латвия. Това бе и първото съревнование след близо 5-месечната пауза поради COVID-19.

Българинът завоюва точките от първото съревнование и стартира чудесно второто, в което бе 12-и в първата обиколка. Той обаче се отдръпна преди края и по този метод остана с четирите пункта от първия старт. Така Петров заема 25-о място в MXGP с актив от 11 точки.

Глен Колденхоф (GasGas) завоюва историческата първа победа за своя конструктор в MXGP с 47 точки след второ място в първия старт и победа във втория. Тим Гайзер (HRC Honda) зае второто място с 41 точки, а Ромен Февр (Kawasaki) приключи трети с 40.

Джефри Херлингс (Red Bull KTM) остана отпред на генералното класиране, макар че приключи едвам пети в Кегумс. Той води с четири точки на Гайзер преди второто Гран при в Латвия, което ще се организира в сряда.
Снимки: ©Getty Images