Петър Петров (България, Хонда) спечели шест точки в седмия кръг

...

Петров спечели шест точки в седмия кръг от световния шампионат по мотокрос

Петър Петров (България, Хонда) завоюва шест точки в седмия кръг от международния шампионат по мотокрос в Латвия, откакто откри на два пъти място измежду водещите 20 състезатели в огромния 450-кубиков клас. Българинът приключи на 19-о място в първия манш и на 17-о във втория.

Първото съревнование стартира доста неприятно за спечелилия от квалификациите Джефри Херлингс (Холандия, Ред Бул КТМ), който беше затворен в първия завой и остана отвън челната десетка. Неговият съотборник Антонио Кайроли (Италия, Ред Бул КТМ) поведе, само че Херлингс последователно настигна водачите.

В рамките на две обиколки той изпревари цели четирима от водещите водачи, а в последна сметка не се затрудни и с Кайроли. Той приключи с време 35:17.750 минути и 3.095 секунди пред международния първенец, както и с 2:08.506 минути пред Петров. Трети остана Роман Февр (Франция, Ямаха).

Във втория манш Херлингс не остави подозрения в превъзходството си против останалите и финишира с 6.153 секунди пред Кайроли, 56.082 пред Готие Полен (Франция, Хускварна) и една обиколка пред Петров. В последна сметка Херлингс завоюва Гран при на Латвия в Кегумс с 50 точки и усили преднината си против Кайроли в генералното класиране на 29 пункта. Петров приключи 17-и и завоюва общо шест точки, които го оставиха на 22-о място със общ брой от 28 пункта. Той обаче продължи чудесната си серия с точки във всеки кръг от началото на сезона.

Томас Кер Олсен (Дания, Хускварна) завоюва клас МХ2 с 47 точки, записвайки втора победа в Гран при в кариерата си след тази в Латвия през предходната година. Яго Хеертс (Белгия, Ямаха) приключи втори, а трети остана водачът в генералното класиране Паулс Йонас (Латвия, КТМ).

Йонас има 304 точки, а втори е неговият съотборник в Ред Бул КТМ - Хорхе Прадо. Испанецът приключи четвърти в Гран при на Латвия и изостава с 22 точки от международния първенец в генералното класиране.