Перу е последният полуфиналист в Копа Америка. Червено-белите елиминираха Уругвай

...

Луис Суарес изхвърли Уругвай от Копа Америка

Перу е последният полуфиналист в Копа Америка. " Червено-белите " отстраниха Уругвай след дузпи. В постоянното време гол не бе вкаран, а съгласно регламента напряко се минава към осъществяване на 11-метрови наказателни удари. При тях единствен сгреши централният нападател на уругвайците Луис Суарес и то още при започване на серията.

Така перуанците завоюваха с 5:4 и ще срещнат на полуфиналите на 4 юли сутринта носителя на трофея Чили.

Интересен факт е, че за 90 минути Перу не насочи нито един прецизен удар към вратата на противника.

Двата отбора направиха много забавен мач, който бе белязан и от три анулирани гола на Уругвай. Реферът Уилтон Сампайо два пъти употребява системата за видеоповторения.

За нападателя на " Барселона " Суарес пропуснатата дузпа бе първа от 2016 година насам. Той бе в серия от 15 точни изстрела от бялата точка за своята татковина и за клубния си отбор.

Снимка: Reuters
В полуфиналите Перу ще се изправи против настоящия първенец в шампионата Чили. Чилийците победиха по подобен метод Колумбия в един от най-интересните четвъртфинали. В другия полуфинал на 3 юли ще играят Бразилия и Аржентина.
Източник: btvnovinite.bg