Павел Котов се класира за полуфиналите на Sofia Open 2023.

...

Павел Котов е полуфиналист на Sofia Open 2023

Павел Котов се класира за полуфиналите на Sofia Open 2023. Това стана факт, откакто 24-годишният тенисист победи с 2:0 сета поставения под №8 в схемата Мартон Фучович (Унгария), в обособените елементи 6:3, 7:6 (3).

Срещата в „ Арена София “ продължи близо два часа, а след нейния край Котов подпечата третото си класиране за полуфинал през сезона, откакто доближи до тази фаза в Маракеш (загуби от Мюлер) и Стокхолм (загуби на финала от Монфис).

Един пробив, дело на Котов в четвъртия гейм, реши изхода на първата част. През втората Фучович, финалист в София от 2019 година, имаше преднина 4:1 гейма, само че Котов съумя да навакса изоставането си и изравни за 4:4. Впоследствие се стигна до тайбрек, в който Котов се наложи със 7:3 точки.

На полуфиналите в петък Котов ще се изправи против втория подложен Адриан Манарино (Франция).