Патрик Виейра дебютира като треньор на Ница с неприятна загуба.

...

Ница се издъни в дебюта на Виейра

Патрик Виейра дебютира като треньор на Ница с неприятна загуба. Неговият отбор загуби с 0:1 от новака Реймс. Единственото попадение в мача осъществя Муса Думбиа още в третата минута. Той бе изведен по лявото крило, напредна и прати топката в мрежата.

Ница имаше тежко лято, като още веднъж загуби съществени играчи и най-много продадения на Фулъм Жан-Мишел Сери. Новакът Реймс, който е един любимците за изпадане, също се раздели с доста съществени играчи, откакто завоюва промоция, само че съумя да стартира сезона по отличен метод.

Лил и Сент Етиен започнаха новия сезон в Лига 1 с домашен победи над Рен и Гингам, а новакът Ним реализира приказен поврат, с цел да стигне до 4:3 при гостуването си на Анже. Вторият в Лига 2 през миналия сезон губеше с 1:3 до 76-ата минута, когато Депре се разписа. Рипар и още веднъж Депре доведоха нещата до крайното 3:4.

НИЦА - РЕЙМС 0:1 0:1 - Думбиа (3) СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

СЕНТ ЕТИЕН - ГИНГАМ 2:1 1:0 - Хазри (45)
1:1 - Тюрам (56) 2:1 - Диони (79) СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Лига 1 1 кръг, събота 11 август  Ница 0:1краен резулат  Реймс