Първенецът на България Нефтохимик 2010 (Бургас) започна с победа участието

...

Нефтохимик тръгна с победа в Шампионската лига

Първенецът на България Нефтохимик 2010 (Бургас) стартира с победа присъединяване си в Шампионската лига през този сезон. Момчетата на треньора Найден Найденов се постановиха като посетители босненския Младост (Бръчко) с 3:1 (25:17, 25:20, 24:26, 25:23) в първия мач посред им от 1-ия прелиминарен кръг на най-престижния европейски клубен шампионат, игран довечера пред към 500 фенове в зала " Спортска Дворана Пеки " в град Пале.

Срещата-реванш сред двата отбора е във вторник (16 октомври) от 19,00 часа в зала " Младост " в Бургас. При нов триумф или най-малко два извоювани гейма, бургазлии ще продължат напред във втория кръг на ШЛ където ги чака спечелилия от двойката сред хърватския Младост (Загреб) и сръбския Войводина Народно събрание Семе (Нови Сад).

Волейболистите на Нефтохимик направляваха изцяло играта в първите два гейма, като натиснаха противника крепко и затвориха частите с разлика - 25:17 и 25:20. В третия гейм, обаче, бургазлии понижиха темпото, а домакините от Младост се възползваха, като на собствен ред се активизираха и започваха да диктуват темпото играта. В края на гейма българските първенци се пробваха да излязат от обстановката, като откакто изоставаха с 21:23, съумяха да стигнат до равенството 24:24. В решителните моменти, обаче, домакините от Младост съумяха да устоят на всички офанзиви и се постановиха с 26:24, като завоюваха гейма и се върнаха в играта. В четвъртата част първенците от Нефтохимик не разрешиха повече изненади, като още веднъж постановиха волята си и затвориха мача след 25:23 и 3:1.

Най-резултатни за Нефтохимик бяха двете нови съветски попълнения Савелий Поздняков (2 блока, 1 ас, 54% успеваемост в офанзива и 26% съвършено посрещане) и Дмитрий Яковлев (1 блок, 3 аса и 43% успеваемост в атака) с по 10 точки. За домакините от Младост Радослав Янич (3 блока, 1 ас и 62% успеваемост в атака) и Андрия Дивлян (1 ас и 52% успеваемост в атака) се регистрираха с по 12 точки.

МЛАДОСТ (БРЪЧКО, БОСНА И ХЕРЦИГОВИНА) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС, БЪЛГАРИЯ) 1:3 (17:25, 20:25, 26:24, 23:25)
МЛАДОСТ: Жарко Кисич, Андрия Дивлян 12, Радослав Янич 12, Владан Джорджевич, Азур Еминович 3, Тихомир Гайич 2 - Младян Лукич-либеро (Елдар Тракич, Йован Чендич 5, Аладин Токич 3, Анто Орсолич-либеро)
Старши треньор: БРАНКО МИСИЧ
НЕФТОХИМИК 2010: Любомир Агонцев, Дмитрий Яковлев 10, Савелий Поздняков 10, Георги Петров 9, Илия Петков 9, Николай Къртев 5 - Теодор Салпаров-либеро (Димо Димов, Петър Христов, Александър Симеонов 1)
Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ.