Първенецът на Азия Австралия отстъпи на световния шампион Германия с

...

Световният шампион започна с победа в Купата на конфедерациите

Първенецът на Азия Австралия отстъпи на международния първенец Германия с 2:3 в първия и за двата отбора мач от група " B " на шампионата за Купата на конфедерациите в Русия. Головете за триумфа на Бундестима осъществиха Ларс Щиндъл (5), Юлиан Дракслер (44) и Леон Горетцка (48). За „ кенгурата ” на „ Олимпийския стадион ” в Сочи пък се разписаха Том Рогич (41) и Томи Юрич (56). Срещата стартира доста добре за Бундестима, откакто още в петата минута Ларс Щиндъл се разписа за 0:1, възползвайки се от асистенция на Юлиан Брандт. И след гола продължи превъзходството на футболистите на Йохим Льов, който употребява пробен състав на Германия в конкуренцията без огромните звезди. В 21-ата минута Юлиан Брандт проби рисково по дясното крило и в последна сметка насочи удар, само че вратарят на " кенгурата " Матю Райън мазета топката в корнер. Австралийците имаха своя най-хубав късмет в 37-ата минута, когато при центриране от фаул бранителят Трент Сейнсбъри бе оставен непокрит в наказателното поле на Маншафта, само че насочи слаб и неакуратен удар с глава. Пренебрежителната игра на германците в края на полувремето не остана ненаказана. В 41-ата минута Том Рогич напредна презцентъра и шутира, топка се удари в гърба на Шкодран Мустави и още веднъж се върна при халфа на шотландския Селтик. При втория си удар Рогич обаче съумя да преодолее вратаря Бернд Лено за 1:1. Радостта на " кенгурата " бе прекомерно къса, защото две минути след изравнителния гол Германия получи правото да извърши дузпа осъществено от Масимо Луонго нарушаване. Така в 44-ата минута капитанът Юлиан Дракслер не сгреши от бялата точка и върна преднината на Бундестима още преди почивката. Световните първенци продължиха да имат самодейността и три минути след началото на втората част Леон Горетцка се разписа за 1:3 след пас на Йошуа Кимих. Последва обаче ново разпределяне в рдиците на германците и в 56-ата минута Томи Юрич понижи на 2:3 след неточност на вратаря Бернд Лено, който не съумя да хване топката при лек удар преди този момент. Ситуацията бе преразгледана от видеоарбитрите поради подозрения за засада или игра с ръка, само че в последна сметка попадението бе зачетено. В 73-ата минута Австралия можеше да изравни, откакто Троизи насочи прекрасен фалцов удар, само че Лено избави. Две минути по-късно на острещната врата Тимо Вернер нацели страничната греда. " Кенгурата " пробваха да основат някакъв напън, само че отстъпваха пред класата на международния първенец, който ще изиграе този шампионат с запасите си. В заключителните минути още веднъж германците владееха повече топката и я задържаха надалеч от своята врата. Австралия - Германия 2:3 0:1 Ларс Щиндъл (5), 1:1 Том Рогич (41), 1:2 Юлиан Дракслер (44), 1:3 Леон Горетцка (48), 2:3 Томи Юрич (56) Картина от мача - ТУК БЛИЦ СПОРТ ще следи всичко най-интересно към шампионата за КУПАТА НА КОНФЕДЕРАЦИИТЕ на специфичната си страница, на която ще откриете ПРОГРАМА, РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ !!!
Източник: blitz.bg