Първата ракета на България Виктория Томова се класира за четвъртфиналите

...

Вики Томова е четвъртфиналистка във Франция

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис на червени кортове в Кан-сюр-Мер (Франция) с награден фонд 80 хиляди $. Томова победи квалификантката Даниела Сегел (Чили) в доста оспорван мач с 6:7(1), 6:2, 6:4 по-късно повече от три часа игра. 25-годишната софиянка пропиля задатък от 4:2 гейма и позволи поврат в първия сет.

Във втората част тя дръпна с 4:0 и този път съумя да задържи задатъка си, с цел да изравни резултата. В решителния трети сет българката на два пъти излизаше с пробив напред, като при 5:3 сервираше за успеха, само че не съумя.

В идващия гейм тя осъществя нов брейк, с което въпреки всичко затвори мача. Състезанието е последна инспекция за Томова на клей преди старта на квалификациите на " Ролан Гарос " при започване на идната седмица. Снимки: Владимир Иванов, Sportal.bg