Първата ракета на България - Григор Димитров, приключи участието си

...

Гришо отстъпи на Циципас на осминафиналите в Мадрид

Първата ракета на България - Григор Димитров, завърши присъединяване си в тазгодишното издание на шампионата от сериите " Мастърс 1000 " в Мадрид.

На корта в испанската столица, Григор отстъпи на най-хубавия гръцки тенисист Стефанос Циципас с 3:6, 4:6 в дуел от осминафиналната фаза на конкуренцията. Срещата продължи към един час и 20 минути.

Поставеният под номер четири в схемата представител на Гърция направи пробив за 4:2 в първия сет, което му разреши да поведе в резултата.

Българинът още веднъж загуби подаването с в третия гейм на втората част и това беше решителният миг в дуела, траял 78 минути.

Циципас показва отличен начален удар, против който българинът не съумя да откри противопоставяне.

Григор Димитров, който не съумя да доближи до нито една точка за пробив, има четири провали в общо пет срещи със своя гръцки съперник, заемащ петата позиция в международната класация.

Преди две седмици Димитров загуби против Циципас и в Барселона.

За място в полуфиналите на шампионата, Циципас ще спори с шестия подложен в схемата Андрей Рубльов, който по-рано се оправи с британеца Дан Еванс след 7:6 (7),7:5.
Източник: trafficnews.bg