Първата ракета на Африка Онс Джабюр победи китайката Циан Ван

...

Онс Джабюр е първата арабка на четвърфинал в турнир от Големия шлем

Първата ракета на Африка Онс Джабюр победи китайката Циан Ван със 7-6(4), 6-1 в четвъртия кръг на Откритото състезание на Австралия и стана първата арабска тенисистка в историята, която се класира за четвъртфиналите в шампионат от " Големия шлем ".
 Петра Квитова обърна Мария Сакари в Мелбърн

Чехкинята е първата четвъртфиналистка на дамския Аustralian Open 2020

25-годишната Джабюр пласира 29 печеливши удара в 77-минутния мач. Поставената под №27 Циан пропиля ранен задатък от 3-1 гейма в първия сет, а в последвалия тайбрек тунизийката победи със серия от мощни разигравания.

Във втората част мач нямаше Джабюр поведе бързо с 5-0 и беше условност да затвори мача с 6-1. Във вторник тя ще срещне играещата за Съединени американски щати рускиня София Кенин.
 Снимка 463451
Източник:

Кенин се оправи с 6-7(5), 6-3, 6:0 с 15-годишното дете-чудо Кори Гоф, която в предходния кръг детронира защитаващата купата японка Наоми Осака.

Гоф направи поврат в първия сет, откакто изоставаше с 2-4 гейма. След това София наложи волята си и даде единствено три гейма на съперничката си.

Така една всред Онс Джабюр и София Кенин ще играе за първи път на полуфинал в Мелбърн.