Първата ни ракета при дамите Виктория Томова спечели титлата на

...

Виктория Томова спечели най-голямата титла в кариерата си

Първата ни ракета при дамите Виктория Томова завоюва купата на шампионата на червени кортове в Биариц (Франция) с награден фонд 80 000 $.
 Виктория Томова: От трибуните непрекъснато се чуваше
Поставената под номер 4 българка победи във финала Данка Ковинчич (Черна гора) с 6:2, 5:7, 7:5 за 2 часа и 41 минути игра.

24-годишната българка загуби първите два гейма в мача, само че по-късно завоюва шест следващи гейма за 6:2 в първия сет. Във втората част Вики сервираше за мача при 5:4, само че загуби идващите три гейма за 5:7.

В третия съдбоносен сет двете тенисистки си размениха по един ранен пробив до 2:2. Томова стигна до съдбоносен пробив за 6:5, а по-късно на личен сервис Вики затвори мача с гейм на 15.

За купата Томова проработи 115 точки за международната класация. Това е най-голямата купа в кариерата на Виктория Томова.
Източник: offnews.bg