Първа победа през новия сезон в Северозападната Трета лига постигнаха

...

Локомотив с първа победа през сезона след пълен обрат срещу Академик

Първа победа през новия сезон в Северозападната Трета лига реализираха футболистите на ОФК. В среща от третия кръг на шампионата момчетата на треньора се постановиха на личен терен над ОФК с 2:1. Домакините стигнаха до цялостен поврат в мача, откакто губеха в резултата. С по един гол и по една асистенция за триумфа на „ железничарите “ се отличиха Петър Димитров и.

„ Студентите “ поведоха в 3-ата минута, когато Преслав Антонов засече с глава точно центриране от корнер на Мартин Колев за 0:1. Пет минути по-късно при съвсем идентична обстановка Лионел Матадос извърши ъглов удар отляво и опитаният Петър Димитров, също с глава, възвърне равенството - 1:1. До почивката локомотивци сътвориха няколко чисти голови положения. Малшанс пред гола обаче имаха завърналият се в състава от чужбина директно преди мача Валдемар Стоянов - на два пъти, след извеждащи подавания на Давид Стоянов и на капитана Браиан Стоянов, и Пепи Димитров след пас на Матадос. В 21-ата минута попадение на Валди Стоянов беше анулирано заради засада.

Гостите насочиха единствено един рисков удар - посредством капитана си Иван Ганев, който стреля с глава на сантиметри от левия непряк дирек след осъществяване на корнер.

Четири минути след антракта Петър Димитров се пребори за една противоречива топка пред наказателното поле и изведе в пеналта Лионел Матадос, който невъзмутимо се разписа за 2:1.

До края на мача се запомниха един атрактивен удар на Радослав Батов от „ небесносините “, минал около вратата на Кристиян Дяков, и един пропуск на Матадос, който не съумя да засече от непосредствена непосредственост съвършено центриране от фланга на Браиан Стоянов.

Домакините доиграха мача с 10 души, откакто в 79-ата минута опорният халф Гроздан Илиев получи втори жълт, респективно червен картон, за рискова игра против неприятелски играч.

Съставът на ОФК Локомотив (Мездра): Кристиян Дяков, Мартин Димитров (87 мин. Николай Генов), Генади Петров, Давид Стоянов, Васислав Димитров, Гроздан Илиев, Светослав Валериев, Петър Димитров (78 мин. Владимир Найденов), Валдемар Стоянов (78 мин. Методи Янков), Браиан Стоянов (кап.) и Лионел Матадос (90 мин. Абаджиев). Северозападна Трета лига 3 кръг, неделя 23 август  Локомотив (Мездра) 2:1краен резулат  Академик (Свищов)