Първа победа от седем мача даде глътка въздух на Майнц

...

Шампион от Рио се изложи с левашки голове

Първа победа от седем мача даде глътка въздух на Майнц 05 в очертаващата се битка за оцеляване в Бундеслигата. Отборът надделя Щутгарт с 3:2 вкъщи и се изравни с въпросния противник, като под тях остават само Вердер (Бремен), Хамбургер ШФ и Кьолн.

Главен воин на “Опел Арена” беше вратарят на гостите Рон-Роберт Цийлер, който позволи два от най-леките голове в кариерата си. Световният първенец от Бразилия разреши на Йошинори Муто да изравни за 1:1 в добавеното време на първата част, откакто не съумя да улови на тип лека топка. Така беше изгубен задатъкът от гола на Щутгарт в 19-ата минута, пристигнал след карамбол и в последна сметка записан на името на Холгер Бадщубер.
This is the best we can do:

The carnage that was @VfB_int's opening goal. #M05VfB 0-1 pic.twitter.com/ecsZcMWMS9
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) January 20, 2018

В 54-ата Цийлер направи по-трудното в обстановка едно на едно с Муто, спасявайки първия му шут, само че при добавката японецът нямаше по какъв начин да сгреши - 2:1.
Brace-scorer @yoshimuto18 comes off to make way for Emil #Berggreen. Well played, Yoshi

(83') #M05VfB 3-1 pic.twitter.com/ayzaUTh1IK
— Mainz 05 English (@Mainz05en) January 20, 2018

Тук някъде се контузи и Марио Гомес, което още повече смъкна гарда на “швабите”.

В 64-ата минута Цийлер сервира втория си подарък, от който този път се възползва Герит Холтман - 3:1.

Едва в края Даниел Гинчек редуцира изоставането на Щутгарт, само че за повече нямаше време.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Бундеслига 19 кръг, събота 20 януари  Майнц 05 3:2краен резулат  Щутгарт