Първа победа на свой терен за сезона записа отборът на

...

Марек с първа победа на “Бончук”

Първа победа на собствен терен за сезона записа тимът на Марек, откакто надви с 2:0 против Пирин (ГД). Двубоят от Югозападната Трета лига се игра пред към 150 премръзнали фенове на стадион „ Бончук “.

Мачът стартира равностойно, като дупничани имаха шанса да поведат в резултата. Това се случи в 28-ата минута, когато след рикошет топката попадна в краката на Росен Йорданов и той с едно докасване я вкара в противниковата врата. 3 минути по-късно гостите можеха да изравнят, само че след меле пред вратата на Марек топката се озова в ръцете на вратаря Младенов. В 52-ата минута Марек повиши на 2:0 с втори гол на Росен Йорданов, който в този мач игра като нападател. Пирин можеше да понижи в 76-ата минута, само че Грозданов стреля настрана от задачата. Йорданов пък бе доста покрай това да направи хеттрик в 78-ата минута, само че откакто бе изведен самичък против вратаря, не съумя да го преодолее. Шанс за гол имаше и Еньо Кръстовчев в 90-ата минута, само че нападателят се забави в наказателното поле.