„Първа Атомна“ претърпя поражение с 3:1 при гостуването си на

...

„Първа Атомна“ загуби с 1:3 гостуването си на „Севлиево“

„ Първа Атомна “ претърпя проваляне с 3:1 при гостуването си на „ Севлиево “ /Севлиево/ в среща от XIX-тия кръг на Северозападната Трета лига. Срещата стартира чудесно за гостите, които първи стигнаха до голово състояние.
В десетата минута капитанът Николай Ганчев извърши прекрасен директен свободен удар, който затрудни стража на домакините оптимално, само че въпреки всичко той мазета коженото кълбо в корнер. Добрата игра на състава от Козлодуй даде резултат и Ганчев съумя да преодолее вратарят на Севлиево, след втори чудесно изпълнен директен свободен удар. До края на първата част домакините заиграха малко по-агресивно и пробваха съвсем незабавно да изравнят резултата, само че техните офанзиви бяха чудесно спирани от отбраната на гостите, като един път и шансът беше на тяхна страна, откакто топката срещна гредата.
Второто полувреме на мача стартира по най-лошия метод за гостите, които позволиха равнене на резултата още в 48 минута. При опит за центриране на домакините, топката още веднъж срещна гредата, само че се отклони към техен състезател, които върна коженото кълбо към собствен съотборник, който на празна врата не сбърка за 1:1. Гостите можеше незабавно да излязат още веднъж напред в резултата, само че ударът на Александър Славейков мина на сантиметри от задачата. В ответната офанзива съставът на „ Севлиево “ стигна до цялостен поврат в срещата, откакто Радослав Байчев останал самичък против стража на „ Първа Атомна “ не сбърка и означи за 2:1. В 75 минута резултатът стана 3:1 след отлична контра офанзива на домакините, които се възползваха от разредената отбрана на съперника. До края на срещата те се регистрираха с още един удар в гредата, до момента в който гостите можеше да понижат резултата, само че шансът им изневери в завършващия удар.
След този мач съставът на „ Първа Атомна “ резервира своята 11 позиция във краткотрайното класиране на Северозападната Трета лига с актив от 23 точки, като изостава на шест точки от шестото място, на което се намира тимът на „ Академик “/Свищов/.

Ето и по какъв начин приключиха всички дуел от XIX кръг на шампионата и краткотрайното класиране:
„ Павликени “ (Павликени) – „ Левски 2007 “ (Левски) – 3:1
„ Ботев “ (Луковит) – „ Трявна “ (Трявна) – 1:1
„ Партизан “ (Червен бряг) – „ Академик “ (Свищов) – 4:0
„ Локомотив 1927 “ (Дряново) – „ Янтра “ (Габрово) – 1:2
„ Спартак “ (Плевен) – ОФК „ Локомотив “ (Мездра) – 5:1
„ Янтра “ (Полски Тръмбеш) – „ Бдин 1923 “ (Видин) – 2:0
„ Ком “ (Берковица) – „ Вихър “ (Славяново) – 1:0