Партизан победи Янтра (Полски Тръмбеш) с 4:1 в Червен бряг.

...

Партизан вкара четири пъти на Янтра

Партизан победи Янтра (Полски Тръмбеш) с 4:1 в Червен бряг. Двубоят е от 32-и кръг на Северозападната Трета лига. Още голове можеше да има в срещата. Противно на крайния резултат, топката спря първо в мрежата на домакините. Това се случи единствено 180 секунди след началния съдийски сигнал, когато прецизен беше Красен Славчев. Червенобрежкият отбор реагира незабавно.
 Партизан търси успеваемост в офанзива Партизан търси успеваемост в офанзива
Заредиха се офанзиви към отсрещната врата. Дилян Димитров уцели гредата, а след добавката на Георги Петков топката излезе в навън. Опасни удари насочиха още Момчил Стоянов и Димитър Димитров. Последният и игрещия треньор Любомир Иванов нахлуха в наказателното поле, само че Петьо Славчев не се възползва от пасовете им. Треньорът пък извърши фаул, само че Радослав Рашков избави. В 43-ата минута Петков от близко изпрати топката над вратата. В същото време гостите организираха рискови контраатаки, само че Тони Маречков и Любомир Генчев пропуснаха да ги завършат с попадение. Второто полувреме стартира с напън на Партизан, който незабавно даде резултат. Калоян Тодоров изравни от фаул в 47-ата минута. Много мощно се включи влезлия като запаса Радослав Батов. Домакините дадоха сериозна за поръчка за краен триумф в средата на полувремето, когато единствено за 180 секунди вкараха два гола. Техен създател е Дилян Димитров. Той първо беше изведен от Славчев. После Маречков пропусна отлична опция да изравни. При ответната офанзива в 63-ата минута Батов размина трима противници, подаде на Милен Тонев, който беше фаулиран, Батов вкара гол, само че рефера свири дузпа, която Дилян Димитров осъществя за 3:1. В 83-ата минута червенобрежкия капитан Галин Великов беше ударен с крайник в лицето и се наложи доктор да зашива отворилата се аркада. Малко по-късно Генчев можеше да върне интригата, само че Станислав Антонов мазета с крайник. В последните секунди продължението Михаил Милчев се разписа след центриране на Батов.