Партенопеите“ с 3-та титла в Серия А Наполи спечели предсрочно

...

Наполи спечели титлата след 33 години чакане

" Партенопеите “ с 3-та купа в Серия А
Наполи завоюва предварително купата в италианската Серия А, откакто фиксира тъждество 1:1 при визитата си на Удинезе от XXXIII кръг.

Така „ партенопеите “ събраха 80 точки и 5 мача преди края на сезона са недостижими на върха с 16 точки задатък пред втория Лацио.

Скудетото е трето в историята на клуба и първо от 1990 година насам, откакто Наполи на 4 пъти приключи на второ място през новия век.

Сега обаче празненствата започнаха още преди мача, защото екзалтирани почитатели постлаха червен килим пред стадион „ Диего Армандо Марадона “, където бяха инсталирани специфични екрани.

На тях тифозите можеха да гледат срещата с Удинезе, забавлявайки се с пиротехника и страхотна хореография на трибуните.

Самият дуел на „ Дачия Арена “ обаче не стартира добре за гостите от Неапол, защото още в 13-ата минута Санди Ловрич откри резултата със своя 5-и гол в Калчото след летния си трансфер от Лугано.

Минималният задатък на домакините се задържа до почивката, но малко след нея голмайсторът на шампионата Виктор Осимен изравни. Нигерийският нападател се разписа за 22-ри път в Серия А, с цел да направи 1:1 в 52-ата минута.

До края повече попадения не паднаха и това даде началото на празненствата в Неапол, до момента в който Удинезе към този момент има 43 точки и заема 12-ото място във краткотрайното класиране.
Източник: dnesplus.bg