Парма спечели ценна победа с 2:1 над Дженоа при гостуването

...

Парма с важна победа над Дженоа

Парма завоюва скъпа победа с 2:1 над Дженоа при гостуването си на „ Луиджи Ферарис “ и се измъкна от рисковата зона и в това време удължи мъката на „ грифоните “ от началото на сезона.

Гостите стартираха чудесно срещата и откриха резултата в 10-ата минута. Юрай Куцка изведе Жервиньо зад тила на отбраната. Нападателят овладя и невъзмутимо преодоля Алберто Палеари.

Домакините пробваха да реагират бързо и в 16-ата минута резултатът можеше да бъде подравнен. Елдор Шомуродов нахлу в наказателното поле и стреля, само че Луиджи Сепе се намеси уверено.

В 31-ата минута Джанлука Скамака се освободи в наказателното поле и насочи удар, само че топката мина над напречната греда.

В заключителните минути на първата част Жервиньо на два пъти можеше да удвои преднината на Парма, само че не съумя да откри задачата.

Гостите удвоиха преднината си при започване на второто полувреме, когато Жервиньо се освободи от противник в наказателното поле и с удар по земята осъществя в долния десен ъгъл.

Дженоа съумя да върне едно попадение в 50-ата минута, когато Елдор Шомуродов се възползва от не добра в игра в отбрана на „ дуковете “ и с удар в десния ъгъл осъществя.

До края на дуела „ грифоните “ пробваха да възстановят равенството, само че не съумяха да застрашат вратата на Луиджи Сепе и по този метод Парма си потегли с скъпи три точки.
.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `