Париж. Световната №1 Ига Швьонтек се класира за четвъртфиналите на

...

Швьонтек загуби сет, но се класира за четвъртфиналите на „Ролан Гарос“

Париж. Световната №1 Ига Швьонтек се класира за четвъртфиналите на „ Ролан Гарос “, откакто в профил Цинвън Чжън с 6:7 (5), 6:0, 6:2. Това бе 32-ра поредна победа за полякинята, която няма проваляне повече от три месеца. В първата част Швьонтек пропусна пет сетбола, водейки с 5:2, а 19-годишната китайка направи фрапантен поврат от 2:5 до 7:5 в тайбрека, с цел да вземе преднина в мача.
До края на дуела шампионката на " Ролан Гарос " от 2020 година отстъпи единствено в два гейма и победи след 165 минути на корт " Филип Шатрие ". Полската тенисистка не беше губила сет от 23 април.

Джесика Пегула също се класира за четвъртфиналите в Париж и ще се изправи против Ига Швьонтек. Поставената под номер 11 американка надви след поврат с 4:6, 6:2, 6:3 против Ирина-Камелия Бегу и за първи път в кариерата си доближи тази фаза на шампионата във френската столица.
Източник: focus-news.net