ПАРИЖ (AP) — Килиан Мбапе може отново да се окаже

...

Треньорът на ПСЖ Енрике се оказа прав, тъй като стои твърдо в ерата на силата на играчите

ПАРИЖ (AP) — Килиан Мбапе може още веднъж да се окаже на пейката, когато избягалият водач във френската лига Пари Сен Жермен се изправи против падащия Клермон в събота.

Мбапе е голмайстор на лигата с 24 гола, а Клермон има втората най-лоша отбрана от 18-те тима от най-високия дивизион с 46 позволени. Това е златна опция за Мбапе, водещият голмайстор на ПСЖ за всички времена с 251 гола, да добави към своята сметка.

Но треньорът на ПСЖ Луис Енрике не мисли по този метод.

Неговият приоритет е срещата против Барселона идната седмица в първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига на Парк де Пренс.

Енрике сподели престижа си през последните седмици, като поставяше Мбапе на пейката или го изваждаше по време на значими мачове.

Изглеждаше объркващо.

Мбапе беше сменен на полувремето при посещение на Монако на 1 март при резултат 0-0.

Миналата неделя, Френският нападател не можеше да повярва, когато Енрике го изведе против Марсилия в средата...