Пари Сен Жермен се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига,

...

ПСЖ удържа устрема на "Барселона" и е на четвъртфинал

" Пари Сен Жермен " се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, откакто направи 1:1 с " Барселона " вкъщи в чакания с голям интерес реванш сред дватата отбора.

Двубоят на " Парк де Пренс " мина под диктовката на каталунците, само че шансът и отличните намеси на вратаря на ПСЖ Кейлор Навас, който избави и дузпа, изпълнена от Лионел Меси, измъкнаха френския гранд.

Снимка: Getty Images

" Барселона " имаше самодейността преди почивката, само че ПСЖ откри резултата 31', когато Килиан Мбапе се разписа от дузпа. Така, със своите 22 години и 80 дни, международният първенец стана най-младият отбелязал 25 гола в шампионата.

Испанците обаче изравниха в 37' след страховит отдалечен шут на Меси. Малко по-късно 6-кратният притежател на " Златната топка " изпусна дузпа. При удара стражът Навас мазета топката, след което тя срещна напречната греда.

В последна сметка ПСЖ удържа равенството и продължава напред поради разгромната победа с 4:1 в първия мач на " Камп Ноу ". По този метод парижани си осигуриха място измежду осемте най-хубави за едвам повторно в последните 5 години.

" Барселона " отпада в осминафиналите на Шампионската лига за първи път от 2007 г.
Източник: btvnovinite.bg